Samtliga RECO-recensioner är verifierade kunder som köpt på Folkhemmet och insamlade av oss eller lämnade av kunder.
Kubor är ett klassiskt runt matbord i naturrotting med en härdad glasskiva som topp. Passar perfekt till Aldorassa fåtölj. Rotting ska inte stå utomhus utan fungerar bäst i inglasade uterum eller balkonger. Finns i fler färger.
Mått:
Diameter: 125cm | Höjd: 72cm |
Färg: Grå | Material: Rotting |
Leverantör: Brafab | Serie: Kubor |
Brafab erbjuder ett stort och kvalitativt sortiment av utemöbler med både prisvärda och exklusiva alternativ. De har med 80 års erfarenhet av sommarmöbler skapat ett modernt sortiment med aluminium och konstrotting men har även kvar gamla klassiker i bland annat svensk furu och Teak. Deras styrka har alltid varit att skapa utemöbler med fokus på funktion, kvalitet och komfort där de alltid ligger i framkant med formgivning och design.
|
Brafab erbjuder ett stort sortiment med utmärkt kvalité av utemöbler med både prisvärda och exklusiva alternativ. De har med 80 års erfarenhet av sommarmöbler skapat ett modernt sortiment med aluminium och konstrotting men har även kvar gamla klassiker i bland annat svensk furu och Teak. Deras styrka har alltid varit att skapa utemöbler med fokus på funktion, kvalitet och komfort där de alltid ligger i framkant med formgivning och design.
Naturrotting från Brafab
Rotting mår bäst inomhus där det inte utsätts för fukt. Under bar himmel slits möbeln snabbt. Rengörs med fuktig trasa och milt rengöringsmedel som t.ex såpa. Inglasade uterum eller balkonger är att föredra.
Artnr: BRA5826-7